Vyhledávání

Škola českého jazyka a literatury 2017

Kapacita naplněna, registrace ukončena!

 

Srdečně zveme pedagogy na další pokračování vzdělávacího kurzu Škola českého jazyka a literatury, který se uskuteční ve dnech 16.–18. 10. 2017. Na kurz se mohou hlásit učitelé základních a středních škol s aprobací český jazyk a literatura z celé ČR. Pestrý program Školy českého jazyka a literatury 2017 jsme opět připravili ve spolupráci s Ústavem pro jazyk český AV ČR, v. v. i., a Ústavem pro českou literaturu AV ČR, v. v. i.


Na účastníky kurzu čekají aktuální témata z oblasti české gramatiky, prózy a literatury. Připravena je literární beseda se spisovatelkou Terezou Límanovou a literárně-historická přednáška po Židovském městě pražském. Odbornými garanty Školy českého jazyka a literatury jsou PhDr. Markéta Pravdová, Ph.D., MBA, a PhDr. Robert Kolár, Ph.D.


PROGRAM

 

Kdy: 16.–18. října 2017

Kde: Ústav pro českou literaturu AV ČR, Na Florenci 3, Praha 1 (16. a 17. 10. 2017)
Akademie věd ČR, Národní 1009/3, sál č. 205 (18. 10. 2017)

Kdo: pedagogové ZŠ a SŠ s aprobací český jazyk a literatura

Kapacita: 40 osob

Účastnický poplatek: 1 200 Kč

Jak: Na kurz se můžete přihlásit prostřednictvím online registrace nejpozději do 30. září 2017, či do naplnění kapacity kurzu. Přihláška na Školu českého jazyka a literatury je závazná, nelze ji měnit. Vyhrazujeme si právo, v případě velkého převisu poptávky, přijmout pouze jednoho pedagoga téže školy. Je možné se přihlásit pouze na kompletní třídenní program.


Po registraci na kurz Vám bude doručen potvrzovací e-mail, který je generován automaticky. Číslo bankovního účtu pro zaplacení účastnického poplatku Vám bude zasláno v případě potvrzení Vaší účasti v kurzu, nejpozději po ukončení registrace, tzn. 30. 9. 2017.
Ubytování ani dopravu pro účastníky kurzu nezajišťujeme. Během semináře bude podáváno drobné občerstvení.

Více informací k akci poskytuje: Mgr. Monika Petržílková, e-mail: petrzilkova@ssc.cas.cz, tel.: 221 403 848.

15. 9. 2017

Tipy, jak uspět s výběrem stáže

Na odevzdání přihlášek na vědecké stáže pro středoškolské studenty zbývá posledních pár dní. Proto jsme pro vás sepsali tipy, které vám pomohou zvýšit vaši šanci přijetí na stáž a odstartovat vaši kariéru na Akademii věd ČR.

Vybíráme 5 stáží pro rok 2018

Do konce listopadu je možné přihlásit se na studentské vědecké stáže na Akademii věd ČR. Středoškoláci z celé republiky si mohou vybírat z nabídky stáží z nejrůznějších vědních oborů, například biologie, chemie, fyziky, historie, filozofie, geografie a mnoha dalších. Na výběr jsou i úzce specializované oblasti jako je nanomateriálová věda nebo robotika.

Registrace na stáže spuštěna!

Spustili jsme registrace na stáže projektu Otevřená věda pro studenty středních škol. Studenti se mohou na vybranou stáž hlásit prostřednictvím DATABÁZE STÁŽÍ a to do 30. 11. 2017. Výčet oborů je pestrý, stáže se zaměřují mimo jiné i na chemické technologie, historii, filozofii, geografii či IT.

OSOBNOSTI ČESKÉ VĚDY VE WASHINGTONU

Výstava o českých vědcích a vědkyních byla v rámci Festivalu vzájemných inspirací 2017 zahájena 10. října vernisáží na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu. Popularizační výstavy o osobnostech české vědy vznikly jako součást projektu Otevřená věda Akademie věd ČR.

Karina Movsesjan je nejlepší mladou vědkyní Evropy

Osmnáctiletá studentka z České republiky Karina Movsesjan, která se loni zúčastnila naší stáže v rámci projektu Otevřená věda v Ústavu organické chemie a biochemie, získala prestižní cenu pro mladé vědce v soutěži EUCYS. Porota ocenila její biochemický výzkum mutace proteinu RAD51.

Ohlédnutí za Letní Otevřenou vědou

O prázdninách se uskutečnila pilotní stáž Letní Otevřené vědy AV ČR „Simulace chemických účinků pádu komety do atmosféry Země“. Letní Otevřená věda, která vznikla ve spolupráci s Talnetcentrem, umožnila studentce brněnského gymnázia Alexandře, zapojit se do špičkového výzkumu na Akademii věd ČR i v letních měsících, kdy vědecké stáže projektu Otevřená věda AV ČR standardně nekonají. Stáž proběhla na Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského v Praze pod vedením dr. Martina Feruse. Přečtěte si jeho malé ohlédnutí za stáží: