Vyhledávání

Škola českého jazyka a literatury 2017

Kapacita naplněna, registrace ukončena!

 

Srdečně zveme pedagogy na další pokračování vzdělávacího kurzu Škola českého jazyka a literatury, který se uskuteční ve dnech 16.–18. 10. 2017. Na kurz se mohou hlásit učitelé základních a středních škol s aprobací český jazyk a literatura z celé ČR. Pestrý program Školy českého jazyka a literatury 2017 jsme opět připravili ve spolupráci s Ústavem pro jazyk český AV ČR, v. v. i., a Ústavem pro českou literaturu AV ČR, v. v. i.


Na účastníky kurzu čekají aktuální témata z oblasti české gramatiky, prózy a literatury. Připravena je literární beseda se spisovatelkou Terezou Límanovou a literárně-historická přednáška po Židovském městě pražském. Odbornými garanty Školy českého jazyka a literatury jsou PhDr. Markéta Pravdová, Ph.D., MBA, a PhDr. Robert Kolár, Ph.D.


PROGRAM

 

Kdy: 16.–18. října 2017

Kde: Ústav pro českou literaturu AV ČR, Na Florenci 3, Praha 1 (16. a 17. 10. 2017)
Akademie věd ČR, Národní 1009/3, sál č. 205 (18. 10. 2017)

Kdo: pedagogové ZŠ a SŠ s aprobací český jazyk a literatura

Kapacita: 40 osob

Účastnický poplatek: 1 200 Kč

Jak: Na kurz se můžete přihlásit prostřednictvím online registrace nejpozději do 30. září 2017, či do naplnění kapacity kurzu. Přihláška na Školu českého jazyka a literatury je závazná, nelze ji měnit. Vyhrazujeme si právo, v případě velkého převisu poptávky, přijmout pouze jednoho pedagoga téže školy. Je možné se přihlásit pouze na kompletní třídenní program.


Po registraci na kurz Vám bude doručen potvrzovací e-mail, který je generován automaticky. Číslo bankovního účtu pro zaplacení účastnického poplatku Vám bude zasláno v případě potvrzení Vaší účasti v kurzu, nejpozději po ukončení registrace, tzn. 30. 9. 2017.
Ubytování ani dopravu pro účastníky kurzu nezajišťujeme. Během semináře bude podáváno drobné občerstvení.

Více informací k akci poskytuje: Mgr. Monika Petržílková, e-mail: petrzilkova@ssc.cas.cz, tel.: 221 403 848.

15. 9. 2017

V Akademii věd ČR letos absolvuje stáž rekordních 169 středoškoláků

Nadchnout mladé lidi pro vědu a ukázat jim, na čem se v Akademii věd ČR v současné době pracuje, jsou hlavní cíle stáží pro talentované středoškolské studenty, které Akademie věd ČR pořádá v rámci projektu Otevřená věda. Pod vedením 94 zkušených lektorů z řad vědeckých pracovníků Akademie věd je letos absolvuje 169 studentů.

Karikatury českých vědců a vědkyň zamíří do Memphisu

Výstava o osobnostech české vědy poputuje na jaře do Memphisu v Tennessee, kde se bude v květnu konat každoroční Memphis in May International Festival, který bude letos zaměřen na Českou republiku. Výstava je v těchto dnech k vidění na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, kde ji doposud vidělo více než 5 tisíc návštěvníků.

Letní vědecký kemp 2018 aneb „Škola v přírodě pro dospělé“ Náhled Zavřít Náhled Zavřít

Učitelé, pozor! Přemýšlíte nad tím, kterak oživit a inovovat výuku přírodovědných oborů tak, aby Vaše žáky a studenty bavila? Pak čtěte dále. Akademie věd ČR v srpnu opět pořádá Letní vědecký kemp, vzdělávací aktivitu, která je určená pedagogům exaktních věd na ZŠ a SŠ. 

Rekordní počet přihlášek na studentské stáže

Na stáže pro středoškolské studenty v rámci projektu Otevřená věda jsme letos přijali rekordní počet přihlášek. Celkem se přihlásilo 434 studentů, kteří podali 1028 přihlášek. Největší zájem byl o stáž Velká síla malých RNA v Ústavu molekulární genetiky AV ČR, na kterou se přihlásilo 70 studentů.

Young Chemist Award

Pro studenty středních a vysokých škol a doktorandů je určena soutěž Young Chemist Award, kterou vypsala společnost Metrohm. Studenti mají možnost hlásit se do soutěže s prací z oblasti titrace, iontové chromatografie, spektroskopie v UV-VIS-NIR-IR oblastech, Ramanově spektroskopii nebo elektrochemii. Termín odevzdání práce je 30. 6. 2018.

Tipy, jak uspět s výběrem stáže

Na odevzdání přihlášek na vědecké stáže pro středoškolské studenty zbývá posledních pár dní. Proto jsme pro vás sepsali tipy, které vám pomohou zvýšit vaši šanci přijetí na stáž a odstartovat vaši kariéru na Akademii věd ČR.