Vyhledávání

Vybíráme 5 stáží pro rok 2018

Do konce listopadu je možné přihlásit se na studentské vědecké stáže na Akademii věd ČR. Středoškoláci z celé republiky si mohou vybírat z nabídky stáží z nejrůznějších vědních oborů, například biologie, chemie, fyziky, historie, filozofie, geografie a mnoha dalších. Na výběr jsou i úzce specializované oblasti jako je nanomateriálová věda nebo robotika.

 

Pro ty, kdo stále váhají, nabízíme přehled několika stáží z naší nabídky:


1.

Jakub Trojan z Ústavu geoniky AV ČR s vámi na stáži Geoturismus a moderní technologie - využití geocachingu vytvoří formou earthcache naučnou stezku v Jihomoravském a Zlínském kraji.

 

 

2.

Pro všechny nadšené mladé včelaře a včelařky je určena stáž Vliv přípravku APIALGAPROTEIN na celkový zdravotní stav včely medonosné, která probíhá v Biologickém centru AV ČR v Českých Budějovicích.

 

 

3.

Na stáži Adsorpce organických látek produkovaných fytoplanktonem na aktivním uhlí při úpravě pitné vody máte pod vedením Martina Pivokonského z Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR možnost podílet se na výzkumu metod úpravy pitné vody a to nejen v laboratoři, ale také přímo v terénu na úpravnách vody.

 

 

4.
Na Ústavu pro jazyk český AV ČR se můžete spolu s Tamah Sherman podívat na problematiku Vícejazyčné výchovy v jazykově smíšených rodinách v České republice . Vyzkoušíte si sociolingvistický výzkum a zapojíte se do přípravy, realizaci i analýzy výzkumných rozhovorů.

 

 

5.

Několik stáží vedených v anglickém jazyce nabízí také zahraniční vědci, kteří v současné době působí na české Akademii věd. Spolu s Kumud Bandhu Mishra se můžete věnovat tématu Plants photosynthetic mechanisms under global changes a v laboratoři simulovat vliv extrémních klimatických změn na mechanismus fotosyntézy.

 


Podrobnosti o těchto stážích a nabídku více jak stovky dalších témat naleznete v naší databázi, kde se na stáž můžete rovnou přihlásit. Další podrobnosti o průběhu stáží se dozvíte ZDE nebo piště na vseteckova@ssc.cas.cz.
 

14. 11. 2017

V Akademii věd ČR letos absolvuje stáž rekordních 169 středoškoláků

Nadchnout mladé lidi pro vědu a ukázat jim, na čem se v Akademii věd ČR v současné době pracuje, jsou hlavní cíle stáží pro talentované středoškolské studenty, které Akademie věd ČR pořádá v rámci projektu Otevřená věda. Pod vedením 94 zkušených lektorů z řad vědeckých pracovníků Akademie věd je letos absolvuje 169 studentů.

Karikatury českých vědců a vědkyň zamíří do Memphisu

Výstava o osobnostech české vědy poputuje na jaře do Memphisu v Tennessee, kde se bude v květnu konat každoroční Memphis in May International Festival, který bude letos zaměřen na Českou republiku. Výstava je v těchto dnech k vidění na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, kde ji doposud vidělo více než 5 tisíc návštěvníků.

Letní vědecký kemp 2018 aneb „Škola v přírodě pro dospělé“ Náhled Zavřít Náhled Zavřít

Učitelé, pozor! Přemýšlíte nad tím, kterak oživit a inovovat výuku přírodovědných oborů tak, aby Vaše žáky a studenty bavila? Pak čtěte dále. Akademie věd ČR v srpnu opět pořádá Letní vědecký kemp, vzdělávací aktivitu, která je určená pedagogům exaktních věd na ZŠ a SŠ. 

Rekordní počet přihlášek na studentské stáže

Na stáže pro středoškolské studenty v rámci projektu Otevřená věda jsme letos přijali rekordní počet přihlášek. Celkem se přihlásilo 434 studentů, kteří podali 1028 přihlášek. Největší zájem byl o stáž Velká síla malých RNA v Ústavu molekulární genetiky AV ČR, na kterou se přihlásilo 70 studentů.

Young Chemist Award

Pro studenty středních a vysokých škol a doktorandů je určena soutěž Young Chemist Award, kterou vypsala společnost Metrohm. Studenti mají možnost hlásit se do soutěže s prací z oblasti titrace, iontové chromatografie, spektroskopie v UV-VIS-NIR-IR oblastech, Ramanově spektroskopii nebo elektrochemii. Termín odevzdání práce je 30. 6. 2018.

Tipy, jak uspět s výběrem stáže

Na odevzdání přihlášek na vědecké stáže pro středoškolské studenty zbývá posledních pár dní. Proto jsme pro vás sepsali tipy, které vám pomohou zvýšit vaši šanci přijetí na stáž a odstartovat vaši kariéru na Akademii věd ČR.